Kamer maakt extra miljard euro vrij voor uitgaven tegen coronacrisis

De plenaire Kamer heeft donderdag unaniem het licht op groen gezet voor een bijkomende provisie van 1 miljard euro voor overheidsuitgaven in de strijd tegen de coronacrisis. Het extra miljard euro dat drie maanden geleden was toegezegd, is immers al volledig opgebruikt.

Omdat er geen regering is die over een meerderheid beschikt, keurt de Kamer nu al anderhalf jaar lang noodkredieten goed. Elk kwartaal stemt het parlement voorlopige twaalfden, waarmee de overheid in principe niet meer mag uitgeven dan in dezelfde maand vorig jaar.

In maart keurde de Kamer de noodbegroting goed voor de maanden april, mei en juni. Toen al werd één miljard bijkomend vrijgemaakt voor overheidsuitgaven in de strijd tegen het coronavirus. Die middelen komen in de interdepartementale provisie, en worden volgens de noden over de verschillende overheidsdiensten verdeeld.

Dat miljard is nu al uitgegeven. Het gros van de middelen, 833 miljoen euro, ging naar de Federale Overheidsdienst Volksgezondheid, voor de aankoop van maskers, geneesmiddelen, brillen en beschermende kleding. Voor de aankoop van stoffen maskers via Defensie was 47 miljoen euro vrijgemaakt, voor de aankoop van filters voor stoffen maskers werd 7,2 miljoen euro uitgetrokken. De repatriëring van Belgen in het buitenland kostte drie miljoen euro, de communicatie aan de bevolking nog eens drie miljoen euro.

Nu zet de Kamer het licht op het groen voor nog eens een miljard euro.

U wil op dit artikel reageren ?

Toegang tot alle functionaliteiten is gereserveerd voor professionele zorgverleners.

Indien u een professionele zorgverlener bent, dient u zich aan te melden of u gratis te registreren om volledige toegang te krijgen tot deze inhoud.
Bent u journalist of wenst u ons te informeren, schrijf ons dan op redactie@rmnet.be.