Trump denkt dat er dit jaar nog een vaccin beschikbaar zal zijn

De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er nog voor het einde van dit jaar een vaccin tegen het coronavirus beschikbaar zal zijn. Dat zei hij zondag tijdens een speciale uitzending op Fox News.

"We denken dat we tegen het einde van het jaar een vaccin zullen hebben", zei Trump. "De dokters zullen zeggen: u zou dat niet mogen zeggen. Ik zeg wat ik denk", aldus Trump. "Heel wat (farmaceutische) groepen zijn er dicht bij, denk ik". Voor Trump maakt het niet uit welk land het eerste een vaccin ontwikkelt. "Ik wil gewoon een vaccin dat werkt", zei hij in de televisieuitzending aan Lincoln Memorial in Washington. Twee presentatoren van Fox legden hem er vragen voor die kijkers hadden ingestuurd.

Anthony Fauci, de Amerikaanse topexpert inzake infectieziektes, zei donderdag aan nieuwszender CNN dat er een vaccin klaar zou kunnen zijn tegen januari. "Maar ik kan dat niet garanderen", voegde hij eraan toe.

Wereldwijd zijn er zowat honderd pogingen om een vaccin tegen het coronavirus te maken. Een tiental producenten zijn al in de fase van de klinische testen, althans volgens de London School of Hygiene & Tropical Medicine.

U wil op dit artikel reageren ?

Toegang tot alle functionaliteiten is gereserveerd voor professionele zorgverleners.

Indien u een professionele zorgverlener bent, dient u zich aan te melden of u gratis te registreren om volledige toegang te krijgen tot deze inhoud.
Bent u journalist of wenst u ons te informeren, schrijf ons dan op redactie@rmnet.be.