AZ Alma creëert aparte wachtzaal voor mogelijke coronavirus-patiënten

AZ Alma wil zo patiëntveilig mogelijk de verwachte instroom van patiënten, die vermoeden besmet te zijn door het nieuwe coronavirus, aanpakken. Daarom werd deze week op de dienst Spoedgevallen een aparte wachtzaal voor die patiënten gecreëerd. Zo hoeven zij niet in dezelfde wachtzaal van de andere patiënten voor Spoed plaatsnemen.

Om deze wachtruimte te realiseren, werd de bestaande grote wachtzaal van de dienst afgesloten van de rest van de wachtruimtes.

Gekoppeld aan deze wachtzaal, die plaats zal bieden aan een twintigtal (zittende) patiënten, is er ook een screeningsruimte waarin mogelijks stalen voor de labtests worden afgenomen.

De wachtruimte voor mogelijke coronavirus-patiënten zal ook worden gebruikt in het weekend door de Huisartsenwachtpost Meetjesland, die samen met de dienst Spoedgevallen zal instaan voor de screening van deze patiënten. De bestaffing van de screeningsruimte gebeurt zowel in het weekend als op weekdagen in samenwerking met de Meetjeslandse huisartsenkringen Omehak en Wemehak.

AZ Alma vraagt om de door de overheid uitgeschreven richtlijnen te blijven volgen en eerst telefonisch contact op te nemen met de huisarts. Die zal bepalen, na het overlopen van de symptomen die moeten aanwezig zijn, of het nodig is dat er een huisbezoek volgt, of dat u zich meteen voor een screening naar de dienst Spoedgevallen van het ziekenhuis moet begeven.

Op het terrein van AZ Alma staat de weg naar de aparte wachtzaal aangeduid.

U wil op dit artikel reageren ?

Toegang tot alle functionaliteiten is gereserveerd voor professionele zorgverleners.

Indien u een professionele zorgverlener bent, dient u zich aan te melden of u gratis te registreren om volledige toegang te krijgen tot deze inhoud.
Bent u journalist of wenst u ons te informeren, schrijf ons dan op redactie@rmnet.be.