De Gentse ziekenhuizen ontvangen volop patiënten uit Limburg. Patiënten worden overgebracht met ambulances en verspreid over de verschillende ziekenhuizen in Gent. "Wij hebben nog voldoende capaciteit", klinkt het, "dus geleidelijk aan is het patiëntenvervoer nu gestart vanuit Limburg."
Waar de voorbije dagen vooral patiënten eerder naar het UZ Leuven werden gebracht, is nu ook de verhuis naar Oost-Vlaanderen gestart. In het AZ Sint-Lucas is woensdag de eerste patiënt uit Limburg gearriveerd. Het vervoer wordt georganiseerd door Defensie die daarvoor ambulances inzet", zegt woordvoerder Iny Cleeren. "Vandaag (donderdag) kwam daar nog een tweede patiënt bij en er zou nog een derde patiënt arriveren, maar wanneer weten we nog niet precies. Zij worden verzorgd op Intensieve Zorg. In Limburg is er stilaan een capaciteitsprobleem, terwijl dat hier in Oost-Vlaanderen niet het geval is."
In het AZ Jan Palfijn worden momenteel ook twee Limburgse patiënten verzorgd. "En daar komt straks nog een derde patiënt uit Pelt bij", zegt woordvoerder Sofie Moreels.
In het UZ Gent is er intussen sprake van 64 besmette corona-patiënten van wie er 25 op Intensieve Zorg liggen. Sinds woensdag zijn daar ook mensen uit Limburg bij toen de eerste patiënt arriveerde. Precieze cijfers over het aantal patiënten uit Limburg kan men niet geven. "Tot vanochtend hebben we zeven transfers ontvangen van andere ziekenhuizen", zegt Karlien Wouters van het UZ Gent. "We kunnen moeilijk zeggen van welke ziekenhuizen precies, want het is een combinatie van nood aan tertiaire zorg omdat wij een Universitair Ziekenhuis zijn en transfers omwille van capaciteitsproblemen."