Op 9 mei aanstaande staat rotsvast een studiedag over ziekenhuisaansprakelijkheid geprogrammeerd, uiteraard in de veronderstelling dat de coronamaatregelen dan niet meer nodig zijn.
Het programma dat tot stand kwam onder leiding van Prof. Dr. Thierry Vansweevelt en voorzitter van Ahlec, oogt alvast veelbelovend.
Zo zijn er bijdragen van Willeke Dijkhoffz en Stijn De Dier die vooral ingaan op de positie van ziekenhuizen en netwerkbestuurders. Na de koffiepauze gaat Prof. Dr. Freek Louckx in op de overheidsaansprakelijkheid in de gezondheidszorg terwijl dokter Guy Hendrickx en Prof. Dr. Christophe Lemmens net een licht werpen op de problematiek vanuit de medische (netwerk)raden en de ethische comités.
Op hetzelfde elan gaat dr. Frank Weekers (hoofdarts AZ Turnhout) door als hij na de middagpauze de uitdagingen en risico's voor (netwerk)hoofdartsen en (netwerk)diensthoofden belicht. Complementair daarmee is de juridische invalshoek van Prof. Dr. Filip Dewallens die ook de situatie van de (netwerk)diensthoofden onder de loep neemt.
Het stevig gestoffeerde programma sluit nog af met twee andere gerenommeerde sprekers: Prof. Dr. Kris Vanhaecht, hoofddocent KULeuven, die onder meer inzoomt op de kwestie van het second victim en Prof. Dr. Tom Balthazar, hoofddocent UGent, die ook stilstaat bij de verantwoordelijkheden van de stagemeester.
Kers op de taart wordt het debat onder leiding van Prof. Dr. Thierry Vansweevelt, met als centraal thema: de aansprakelijkheidsverzekering in netwerkverband: hoe dekkingsleemten vermijden? Naast de reeds genoemde sprekers nemen ook Karl Scheldeman (AMMA) en Pieter Panneel (Van Breda Risk & Benefits) hieraan deel.
Meer info in onze agenda.